Domofony

                        DOMOFONY/VIDEODOMOFONY    

Domofon to sprzęt elektroniczny, którego głównym zadaniem jest umożliwienie komunikacji głosowej na małych odległościach. Najczęściej odbywa się ona pomiędzy zewnętrzną kasetą bramową, a słuchawką montowaną wewnątrz pomieszczenia. Domofon znajduje swoje zastosowanie w domach jednorodzinnych bądź mieszkaniach lokatorskich. Dzięki niemu w łatwy sposób możesz zidentyfikować swoich gości i zdalnie otworzyć im bramę do osiedla, a także drzwi wejściowe do klatki schodowej.


 Obecnie na rynku oferta domofonów jest bardzo szeroka, coraz bardziej popularne stają się domofony cyfrowe, a także wideofony, które zwiększają bezpieczeństwo, dzięki podglądowi wideo. Nowo powstające osiedla decydują się na domofony cyfrowe, które umożliwiają szybkie otwarcie drzwi przy pomocy specjalnego kodu bądź magnetycznych kart. W centrali, wizytówki odpowiadające poszczególnym mieszkaniom zastąpione zostały numeryczną klawiaturą, dzięki której dostanie się na teren osiedla bądź klatki schodowej staje się bardzo proste. Domofony z kodem to rozwiązanie, które doskonale sprawdza się przy dużej liczbie mieszkańców – każde mieszkanie otrzymuje swój unikatowy kod umożliwiający odblokowanie zamka.

DOMOFONY PRZEWODOWE:
Domofon pozwalają w łatwy i wygodny sposób weryfikować osoby, które wpuszczane są do budynku lub na teren posesji. Dostępne w ofercie MONIT SYSTEM domofony przewodowe to urządzenia składające się z dwóch części: unifonów montowanych wewnątrz pomieszczeń oraz kaset zewnętrznych, których miejsce znajduje się przy wejściu na teren posesji. Urządzenia tego typu mają na celu przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców, a także zapewnić im ochronę mienia. Domofon przewodowy nazywany jest także domofonem dwużyłowym, ponieważ komunikacja pomiędzy dwoma jego elementami oparta jest na przewodzie dwużyłowym.

DOMOFONY BEZPRZEWODOWE
VIDEODOMOFONY:
Videodomofony wykorzystywane są najczęściej w domach jednorodzinnych. Oprócz identyfikacji dźwiękowej posiadają także identyfikację wizualną. Do zalet tego typu urządzenia należy między innymi możliwość obserwacji terenu, a także zapisywanie zdjęć osób, które chcą wejść do środka. Bardzo dużym plusem jest także czytnik linii papilarnych oraz tryb „nie przeszkadzać”.


Copyright Monit System© 2013-2020 Systemy Alarmowe, Systemy PPOŻ, Monitoring CCTV IP, Kontrola Dostępu, Domofony
Powered by PHP-Fusion Copyright © 2020 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Bootstrap Theme by PHP-Fusion Inc