Systemy Monitoringu

                                            MONITORING   

Systemy monitorujące używane są głównie dla bezpieczeństwa i ochrony. Początkowo były wykorzystywane przez przedsiębiorców i władze miasta do kontroli przestrzeni publicznej. Obecnie coraz częściej są one wykorzystywane do celów prywatnych. Kamery rejestrujące obraz możemy spotkać w małych sklepach, kioskach, domach jednorodzinnych, a nawet mieszkaniach.

Widoczne elementy monitoringu często działają odstraszająco. Złodzieje czy wandale niechętnie dokonują czynów karalnych mając świadomość, że są nagrywani. W przeciwnym wypadku – zainstalowany monitoring dostarcza dowodów, które mogą być kluczowe w znalezieniu poszczególnych osób i ich ukaraniu.

DLACZEGO WARTO MIEĆ MONITORING?

- zwiększa bezpieczeństwo ludzi
- chroni nasze mienie przed kradzieżą lub aktem wandalizmu
- kontroluje posesję podczas naszej nieobecności
- możemy w każdej chwili podejrzeć co się aktualnie dzieje (z każdego zakątka świata)
- zabezpiecza budynek bądź lokal przed wstępem osób niepowołanych
- kontroluje czas pracy pracowników lub innych osób

Skrót CCTV pochodzi od angielskich słów: Closed Circuit TeleVision i oznacza telewizję połączoną w układzie zamkniętym. Ogólnie przez system CCTV rozumiemy zespół współpracujących urządzeń do odbioru, przetwarzania, przekazywania oraz archiwizacji i wyświetlania obrazu oraz dźwięku w obiektach monitorowanych.

W skład systemu CCTV wchodzą:

 

MONITORING IP:
Monitoring IP to system kamer IP podłączonych przewodem teleinformatycznym (skrętką) do switcha, który następnie podłączany jest do rejestratora IP. W systemach monitoringu IP występuje możliwość podpięcia specjalistycznych kamer IP do rejestratora IP wykorzystującą istniejącą sieć bezprzewodową (WiFi).

MONITORING AHD:

Monitoring AHD jest rozwiązaniem alternatywnym w stosunku do monitoringu IP. W przypadku mniejszych instalacji jest on łatwiejszy w instalacji i konfiguracji. Podstawową różnicą rozwiązań AHD w stosunku do rozwiązań IP jest sposób podłączania kamer do rejestratora – robi się to przy użyciu dedykowanego okablowania. Kamery AHD dysponują jakością obrazu porównywalną z kamerami IP a rejestratory DVR mają podstawową funkcjonalność zbliżoną do rejestratorów NVR.

 

 


Copyright Monit System© 2013-2020 Systemy Alarmowe, Systemy PPOŻ, Monitoring CCTV IP, Kontrola Dostępu, Domofony
Powered by PHP-Fusion Copyright © 2020 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Bootstrap Theme by PHP-Fusion Inc